vy-dělejte.wgz.cz

Peněženky

Peněženky slouží ke shromažďování peněz vydělaných na klikačkách a podobně. Z peněženek se dají posílat peníze přímo na bankovní účet nebo (po registraci karty) se jimi dá platit na internetu (internetové obchody atd.)
Já osobně doporučuji PayPal.

PayPal je internetový platební systém. Umožňuje přesuny peněz mezi účty, které jsou identifikovánými emailovými adresami.

Každý účet je propojen s jednou nebo více platebními kartami. Platební karta musí být embossovaná (např. VISA nebo ECMC). Alternativou je platit těmito kartami přímo na internetu (tím se ovšem zvýšeno riziko podvodu, protože je nutno zadat informace o platební kartě přímo cílovému subjektu).

Systém PayPal umožňuje mít nastavenu i českou korunu jako primární měnu. Při platbě v jiné měně je částka přepočítána podle aktuálního kurzu.

Při aktivaci platební karty je nutno zadat PayPalu potřebné informace o této kartě. PayPal si z karty poté strhne nepatrnou částku (v případě účtu v CZK je to 50 Kč). Tato částka je vrácena jako bonus při prvním převodu peněz přes PayPal. Na výpisu z účtu je u této položky uveden čtyřmístný kód, jehož zadáním na webových stránkách PayPalu je provedena aktivace zmíněné platební karty. Při následných převodech peněz přes Internet je odpovídající částka stržena přímo z platební karty.

Je to asi nejpoužívanější peněženka, její provoz je zdarma a podporuje snad všechny nejpoužívanější měny, mimo jiné i eura a české koruny
Zdarma si na PP můžete měnit mezi měnami (převádět např eura na koruny - v bance jsou za to většinou poplatky)


REGISTRACE

PayPal registrace